trruen

Arıza Kodları

Anasayfa » Arıza Kodları
ERR 1 Arıza Kodu Nedir ?

Prosestat açmadı arızası bu hata prosestatın kendiside arızalı olabilir veya egzoz fanı çalışmıyor olabilir.

ERR 2 Arıza Kodu Nedir ?

Prosestat kapanmadı arızası bu hata prosestatın kendiside arızalı olabilir veya egzoz fanı çalışmıyor olabilir.

ERR 3 Arıza Kodu Nedir ?

Ateşleme arızası bu hata ateşleme elektrodu yani çakmaklık ateşlemiyor olabilir. Ateşleme yapıyor ancak gaz valfi gazı açmıyorsa ateşleme hatası verebilir veya gaz valfi açıyor ateşlemede yapıyor ancak gaz gelmiyorsa da ateşleme hatası verir doğalgaz kesik veya vanaları kapalı olabilir.

ERR 4 Arıza Kodu Nedir ?

İyonizasyon arızası iyonizasyon alevin yandığını her şey normal olduğunu karta ileten sensör aynı ateşleme elektrodu gibidir iyonizasyon sensörü arızalı olabilir veya anakart arızalı olabilir.

ERR 6 Arıza Kodu Nedir ?

Limit termostat arızası bu hata limit sensörü de arızalı olabilir veya cihazın iç kısmı aşırı ısınma yapmış emniyet sebebi ile kapatmış olabilir bu durum önemlidir sensör arızalı değil ise cihazın iç kısmı neden aşırı ısınma yapmış buna bakılmalı genelde arka soğutma fanı çalışmamış veya geç çalışmış olabilir.

ERR 7 Arıza Kodu Nedir ?

T1 Sensör arızası bu sensör cihazın sıcaklığına göre arka soğutma fanını çalıştırmakta ortamın ısınmasını sağlayan sensördür T1 sensörü arızalanmış olabilir veya anakart arızası da olabilir.

ERR 8 Arıza Kodu Nedir ?

T2 Sensör arızası bu sensör ortam sıcaklığına göre alev modülasyonu ve cihazı dereceye göre açılıp kapanmasını sağlamaktadır. T1 sensörü arızalanmış olabilir veya anakart arızası da olabilir.

ERR 15 Arıza Kodu Nedir ?

Flaş bellek hatası anakartın yüksek sıcaklığa maruz kalmış olabilir elektrik voltajında düzensizlik olabilir ve ya anakartda sorun olabilir. Genelde bu tarz elektrik sorunu olan yerlere regülatör taktırılmasını tafsiye ediyoruz.

    Whatsapp
    Ferhat
    Ferhat
    Merhaba
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?